Ga je mee
Zet in mijn agenda
Inschrijven wachtlijst
ga je mee in mijn agenda
Musicalacteurs Roberto de Groot (Cats, Evita) en Suzan Seegers (Op zoek naar Evita, Urinetown) zijn Ollie B. Bommel en Tom Poes in de nieuwe familievoorstelling De nieuwe ijstijd. In een prachtig decor, gebaseerd op de tekeningen van Marten Toonder, nemen ze het op tegen professor Sickbock (Yoran de Bont, Urinetown), die de Noord- en Zuidpool wil laten smelten. Kunnen heer Bommel en Tom Poes hem op tijd tegenhouden?
De musical is een combinatie van een stripverhaal en een gespeeld stuk. Roberto de Groot en Suzan Seegers spelen met de figuren die te zien zijn op de schermen. Hiervan worden de stemmen ingesproken door Paul de Leeuw, Ivo Opstelten, Annemarie Jorritsma, Paul van Vliet, Peter Faber, Jacques d'Ancona en Peter Tuinman.
In 2012 is het precies 100 jaar geleden dat de Nederlandse schrijver en tekenaar Marten Toonder werd geboren. Ter gelegenheid hiervan produceert OpusOne een ware hommage aan één van Nederlands grootste schrijvers en illustratoren.
Leeftijd:vanaf 7 jaar
Volg de repetities van het gezelschap
Enkele recensies:
"Beter kun je Toonder geen eer bewijzen rond zijn honderdste geboortedag. Met weinig middelen en simpele attributen wordt ontwapenend slim en subtiel gewerkt." (Dagblad van het Noorden ****)
"De voorstelling is geschikt voor het hele gezin. De ouders zullen een stukje nostalgie voelen en de kinderen laten zich eenvoudig meeslepen in dit spannende avontuur over het klimaat." (Puurtheater.nl)
"Dit is nu typisch zo'n familievoorstelling die je lang zal heugen en je dus niet mag missen. Niet alleen door het spannende al in 1947 geschreven verhaal over smeltende poolkappen door de visionaire Rotterdammer Marten Toonder, het overtuigende spel van de drie voortreffelijke acteurs of door die pakkende liedjes, maar vooral door die heerlijke mix aan visuele en theatrale middelen wordt De Nieuwe IJstijd een geweldig sfeervolle familievoorstelling."(Cultuurpodium.nl)
"De Bont, Seegers en De Groot zijn een sterk team, goed op elkaar ingespeeld en hun stemmen mengen mooi." (Theaterjournaal)
"Roberto de Groot heeft een prachtige donkerbruine stem die perfect past bij het Bommelkarakter. Daarnaast kleurt dit uitstekend bij het kristalheldere geluid van Suzan Seegers, die een enorm sterke invulling geeft aan de rol van Tom Poes. Als zij in de tweede acte de strijd aanbindt met de (geprojecteerde) handlangers van Professor Sickbock laat ze een indrukwekkende combinatie van een ingewikkelde choreografie en prachtig gezongen solo zien. Alleen al voor dat nummer zou je naar deze musical willen gaan!" (Musicaljournaal)
"Yoran de Bont neemt diverse rollen op zich waaronder die van Professor Sickbock, Wammes Waggel en Kapitein Wal Rus. Verschillende accenten, humor, sterke zangstem, Yoran bezit het allemaal. Een talent is absoluut opgestaan." (Musicalworld.nl)
"Het is alsof Toonder zelf het decor ontworpen heeft, zo trouw blijft OpusOne aan zijn beeldtaal. Marten Toonder mag tevreden zijn."(Trouw)
Paswijzer-, Doepas-, Heusdenpas-prijs: € 9,90 | Kind € 7,65